Ljetno radno vrijeme knjižnice: Kliknite ovdje

Sve ljubitelje knjiga obavještavamo da je Gradska knjižnica Velika Gorica na sva tri svoja odjela (Središnji odjel, Dječji odjel i Područna knjižnica Galženica) otvorena za korisnike, no radi Vaše i naše sigurnosti, a u cilju sprječavanja širenja zaraze koronavirusom COVID-19, prilikom posjeta knjižnici potrebno se pridržavati sljedećih mjera i ograničenja:

1. 1. Svi korisnici obavezni su nositi zaštitnu masku prilikom boravka u knjižnici.
  2. 2. Pri ulasku u prostor knjižnice obavezno je dezinficirati ruke sredstvom za dezinfekciju postavljenim na ulazu te definficirati potplat cipela brisanjem o dezinfekcijski otirač.
  3. 3. Naglasak je na minimalnom zadržavanju u knjižnici te vas molimo da to imate na umu i poštujete.
  4. 4. Molimo korisnike da poštuju razmak od propisanih 2 metra od ostalih korisnika i zaposlenika knjižnice.
  5. 5. Radi ograničenja o istovremenom broju osoba u zatvorenom prostoru, broj korisnika koji istovremeno borave u knjižnici je: u Središnjem odjelu za odrasle najviše 5 korisnika, u Dječjem odjelu najviše dvoje korisnika s pratnjom i najviše 3 korisnika u Knjižnici Galženica.
  6. 6. Ako u knjižnici u nekom trenutku boravi maksimalno dozvoljen broj korisnika, tek nakon izlaska jedne osobe, u prostor može ući iduća.
  7. 7. Čitaonice novina kao i studijske čitaonice nisu otvorene za korisnike.
  8. 8. Korištenje korisničkih računala nije dozvoljeno.
  9. 9. Igraonica na Dječjem odjelu nije otvorena za korisnike.
  10.

Upute vezane uzknjižnične usluge:

1. 1. Posudba knjiga omogućena je uz minimalno zadržavanje u knjižnici.
  2. 2. Preporučujemo da u knjižnicu dolazite s popisom knjiga koje želite posuditi ili da prethodno napravite rezervaciju knjiga kako bismo ubrzali rad s korisnicima.
  3. 3. Na svakom odjelu istovremeno možete posuditi 4 jedinice knjižne građe.
  4. 4. Prije dolaska u knjižnicu pregledajte naš online katalog i odaberite naslove koji vas zanimaju. Građu možete naručiti izravno putem kataloga, telefonski ili putem e-maila u pojedinim lokacijama knjižnice (u kojima je građa trenutno raspoloživa). Kontakte pojedinog odjela možete pronaći na stranici Kontakti.
    4. Upute kako koristiti naš online katalog možete pronaći na našim stranicama: OVDJE te OVDJE.
  5.

Radno vrijeme knjižnice za sve lokacije:

ponedjeljak, utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8:00 do 19:30

subota od 8: 00 do 13.00 sati