Biblioteka „Albatros“ Pučkoga otvorenoga učilišta Velika Gorica

19. – 30. ožujka Područna knjižnica Galženica   Ususret Danu hrvatske knjige (22. travnja) i Svjetskomu danu knjige i autorskih prava (23. travnja) Pučko otvoreno učilište Velika Gorica koje je od 1980. godine objavilo 164 publikacije izlaže dio svojih izdanja u izlogu Područne knjižnice Galženica. Publikacije su većinom  „posvećene zavičajnim velikogoričkim temama“, većina autora živi na velikogoričkom području, a u posebnoj skupini knjiga tiskana su djela nagrađena na književnom natječaju „Albatros“ tijekom protekla dva desetljeća. „Trudimo se da budu vrijedne i zanimljive, a grafički privlačne“, naglašava organizator. Zainteresirani sugrađani publikacije mogu kupiti u Pučkom otvorenom učilištu, Zagrebačka ul. 37 Velika Gorica.